Gabeljani s igračem manje

VAR pomogao Sarajevu do pobjede nad GOŠK-om

Posljednja utakmica trećeg kola Wwin lige, ne računajući odgođenu utakmicu Zrinjskog i Radnika, završena je pobjedom Sarajeva.
Sport / Nogomet | 19. 08. 2024. u 22:55 M.V. | Bljesak.info

Sarajevo je pobjedom nad GOŠK-om od 3:1 zadržalo stopostotan učinak i pod vodstvom novog trenera Zorana Zekića vodi na ljestvici s maksimalnih devet bodova.

Sarajevo je očekivano svladalo GOŠK, kod kojeg je debitirao novi trener Danijel Pranjić, ali posao mu je olakšao crveni karton Enesu Sipoviću još u 27. minuti. Sudac Ermin Sivac prvo je Sipoviću dao žuti karton, no nakon duge provjere VAR-a odluka je promijenjena u crveni karton.

Gosti su bili bijesni zbog odluke VAR-a i dojam je da odluka prestroga, no GOŠK je morao sat vremena igrati s igračem manje.

Domaći su brojčanu prednost iskoristili do poluvremena golovima Renana Oliveire i Guliašvilija, a na 3:0 povisio je Hamza Čataković. GOŠK je i s igračem manje uspio postići pogodak, a zabio ga je Dan Lagumdžija nakon centaršuta Ivana Ikića.

GOŠK nakon ovog poraza dijeli posljednje mjesto sa Slobodom.