Velež se "osvetio" Širokom zbog odbijenice za odgodu utakmice

Velež je pokvario povratak Širokog Brijega na Pecaru pobijedivši ga s 2:0.
Sport / Nogomet | 18. 08. 2024. u 20:45 M.V. | Bljesak.info

Mostarski Velež tražio je odgodu derbija 3. kola Wwin lige zbog navodnog desetkovanosti momčadi zbog stomačne viroze.

No, njihov zahtjev nije naišao na zeleno svjetlo kod domaćeg kluba koji je ovu utakmicu htio iskoristiti kao promociju svog novog travnjaka na stadionu Pecara.

Zbog toga, navodno, čelnici Veleža nisu htjeli putovati na Pecaru, a pobjeda Veleža u večerašnjoj utakmici (2:0) sigurno im je još slađa.

Privremeni trener Samir Merzić od igrača koje je imao na raspolaganju složio je jaku momčad koja je uspjela prekinuti seriju loših rezultata. Velež je poveo već u 9. minuti nakon što je Ilija Bagarić u svoju mrežu skrenuo ubacivanje Ante Oreča.

Velež je pogodio i vratnicu preko Lauša, a u 53. minuti konačnog pobjednika pogotkom je odlučio Mihael Mlinarić.

I dok je Veležu ovo bila prva pobjeda otkako je sezona počela, Široki je nakon dobrog starta u sezonu doživio prvi poraz.