Pobjeda domaćih

Željezničaru minimalna pobjeda, VAR Posušane "uskratio" za penal

Sport / Nogomet | 29. 09. 2024. u 16:59 M.V. | Bljesak.info

Nogometaši Željezničara su savladali Posušje rezultatom 1:0 u devetom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine u susretu koji je odigran na stadionu Grbavica.

Pobjednički pogodak pao je u 55. minuti kada je Filip Dangubić asistenciju Boljevića pretvorio u pogodak.

U 70. minuti utakmice aktivirao se VAR. U duelu su bii Boban i Mahmić, lopta je pogodila štopera Željezničara u ruku dok je čuvao Bobana za dres, no sudac Džemidžić je nakon što je pregledao VAR snimak odlučio da nije bilo dovoljno za jedanaesterac.

Druga sporna situacija dogodila se u sudačkoj nadoknadi kada je Marin Galić igrao rukom nakon što je jedan igrač Željezničara pokušao izbaciti loptu iz kaznenog prostora, ali i ovoga puta glavni sudac se nakon pregleda VAR-a odlučio da ne dosudi najstrožu kaznu.

Bila je ovo prva pobjeda Željezničara nakon dva kola bez pobjede, a drugi uzastopni poraz Posušja.