Treći koji su to uspjeli

Francuski odbojkaši obranili zlato

Za Francuze, osvajače ovogodišnje Lige nacija, ovo je drugo olimpijsko odličje i drugo zlato. Usto je Francuska postala treća reprezentacija koja je uspjela obraniti zlato u muškoj odbojci, nakon SSSR-a (1964., 1968.) i SAD-a (1984., 1988.).
Sport / Ostali sportovi | 10. 08. 2024. u 16:57 Bljesak.info

Francuska muška odbojkaška reprezentacija je obranila zlato osvojeno prije tri godine. U novom veliko finalu, Francuzi su u tri seta nadigrali Poljsku, po setovima 25-19, 25-20, 25-23.

Uvjerljivije nego što se očekivalo s obzirom na partije koje je pružala Poljska na ovom turniru. Poljaci su držali priključak do polovine prvog seta. Tada domaća selekcija pravi min seriju 3-0, za velikih 17-11.

Drugi set je odlučen u završnici. Poljaci su sada vodili 19:18, ali su do kraja uhvatili jedan poen. Francuska je napravila velikih 6-1 i priča se polako počela privoditi kraju s obzirom na prednost koju su imali domaćini.

Novu sjajnu seriju Francuzi prave u trećem setu, opet nižu šest poena zaredom, Grebennikov je pogodio tri asa u tom periodu igre i sve je bilo gotovo nakon samo sat i 16 minut igre. Nikola Grbić koji je kao igrač osvojio zlato u Sydneyu, ovaj put to nije uspio napraviti kao trener.

Jean Patry je sa 17 poena bio najefikasniji u sastavu Francuske, dok je veteran Bartosz Kurek s 10 poena predvodio Poljsku.

Aktualni europski prvak Poljska, redoviti osvajač medalja na svjetskim i europskim smotrama, također je osvojila svoje drugo olimpijsko odličje, ali prvo nakon čak 48 godina i zlata iz Montreala 1976.