4:01:40

Lejla Njemčević osvojila povijesnu srebrnu medalju za BiH na Europskom prvenstvu u Danskoj

Lejla Njemčević trenutno je liderica Svjetske serije i osvajačica Svjetskog kupa, a sljedeće natjecanje za nju je Svjetsko prvenstvo u SAD-u.
Sport / Ostali sportovi | 18. 08. 2024. u 16:13 Bljesak.info

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja, Lejla Njemčević, osvojila je povijesnu srebrnu medalju za Bosnu i Hercegovinu na Europskom prvenstvu u maratonu u Danskoj, čime je postala viceprvakinja Europe.

Na ravničarskoj stazi, bez velikih uspona, Njemčević je u sprint finišu osvojila drugo mjesto i time donijela prvu medalju za bh. biciklizam s europskih prvenstava.

Pobjedu je odnijela Rosa Van Doorn iz Nizozemske s vremenom 4:01:25, dok je Njemčević prošla kroz cilj s vremenom 4:01:40, ispred Talijanke Claudije Peretti koja je završila s vremenom 4:01:43, zaostatkom od tri sekunde.