ATP Hangzhou

Marin Čilić u svom 37. finalu, prvom od 2022. godine

Nakon što je iskusni Čilić dobio prvi set sa 6-4, drugi je otišao u tie-break, a na kraju se Marin izvukao iz zaostatka i slavio sa 8-6.
Sport / Ostali sportovi | 23. 09. 2024. u 13:50 Bljesak.info

Marin Čilić svladao je Brandona Nakashimu iz SAD-a sa 6-4, 7-6(6) na teniskom turniru u Hangzhouu i došao do svog prvog finala ATP Toura od 2022. godine.

Čilić (ATP-373.) je slavio nakon malo više od sata igre nad 36. igračem svijeta i prošao u svoje 37. ATP finale u karijeri i prvo nakon Tel Aviva 2022.

Marinu je pobjedu omogućio dobar servis - imao je 8 aseva - te više rizika u igri jer je nanizao 30 winnera, dvostruko više od Amerikanca.

Jedini "break" u meču dogodio se u devetom gemu prvog seta, kada je Čilić oduzeo protivnikom početni udarac. U drugom setu nije bilo "breaka" ali jest drame jer je Čilić spasio dvije vezane set lopte u "tie-breaku", a potom završio meč sa svojom prvom meč-loptom.

Marinu će u borbi za 21. naslov u karijeri protivnik biti Kinez, a ostaje otvoreno je li to Zhizhen Zhang ili Yunchaokete Bu, koji čine drugi polufinalni par.