U četiri seta

Odbojakšice poražene u Švedskoj

Nakon dva gostujuća nastupa, odbojkašice BiH se već danas vraćaju u Zenicu te nastavljaju pripreme za uzvratne mečeve protiv ovih selekcija- 10. lipnja protiv Švedske (17.00 sati) te 14. lipnja protiv Belgije (18.00 sati).
Sport / Ostali sportovi | 01. 06. 2023. u 08:38 Bljesak.info

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u švedskom Lundu, u okviru drugog kola skupine A Zlatne lige od domaće selekcije Švedske s 1:3 (22:25, 24:26, 25:22 i 22:25).

U dosta neizvjesnom meču u sva četiri odigrana seta, Šveđanke su bolje ušle u meč te dobile prva dva seta s 25:22 i 26:24, da bi izabranicama bh. izbornika Stevana Ljubičića pripao treći set, u kojem su prvi put i povele u ovom meču te kojeg su dobile s 25:22 i smanjile rezultat u setovima na 1:2.

U istom su ritmu bh. odbojkašice nastavile i u četvrtom setu, u kojem su nekoliko puta vodile s po šest poena razlike, a najviše sedam razlike, pri vodstvu 16:7, pa su bile na pragu poravnanja rezultata u setovima. Međutim, Šveđanke su uspjele uhvatiti priključak. Nakon mini serije domaćih igračica od 4:0, Švedske je stigla do konačnog trijumfa.

BiH će u preostala dva meča u ovom takmičenju biti pojačana za iskusne Dajanu Bošković i Ajlu Paradžik, koje će se ekipi priključiti već danas u Zenici, a nakon povratka reprezentacije iz Švedske. S ove dvije iskusne igračice BiH će loviti mogućnost opstanka u Zlatnoj ligi CEV-a.