Kraljica diska se vratila

Sandra Elkasević osvojila europsko zlato u bacanju diska, sedmi put zaredom

Sandra je odmah u prvom hicu riješila pitanje pobjednice, njezin se disk zaustavio na dalekih 67,04 metra
Sport / Ostali sportovi | 08. 06. 2024. u 23:18 Bljesak.info

Sandra Elkasević osvojila je zlato u bacanju diska na atletskom Europskom prvenstvu u Rimu.

Odmah je u prvom hicu riješila pitanje pobjednice, njezin se disk zaustavio na dalekih 67,04 metra

Sandra, koja se udala, pa više ne nosi prezime Perković, nastavlja s dominacijom u Europi postavši prva atletičarka koja je u istoj disciplini osvojila sedam uzastopnih europskih zlata.

Srebro je osvojila Nizozemka Jorinde van Klinken koja je u zadnjoj seriji bacila 65.99 metara, dok je  Portugalka Liliana Ca, sa bačenih 64.53 metara osvojila broncu.

U finalu je nastupila i druga hrvatska predstavnica Marija Tolj, koja je bacila disk 61.42 metara osvojivši solidno deveto mjesto.

Filip Mihaljević ostvario je drugi najveći uspjeh karijere okitivši se titulom viceprvaka Staroga kontinenta u bacanju kugle drugoga dana Europskoga prvenstva u Rimu.

Novopečeni prvak, Talijan Leonardo Fabbri, u ovom je trenutku jednostavno prejak.

Najbolji hrvatski bacač kugle finale je završio s hicem od 21,20 metara iz šeste serije, Fabbri je slavio novim rekordom europskih prvenstava od 22,45 metara, dok je broncu osvojio Poljak Michal Haratyk sa svojim najboljim rezultatom sezone od 20,94 metra.