Blago povećanje

Ciklona Boris nije utjecala na hidrološki režim vodotokova u Hercegovini

Oluje koje su proteklog vikenda pogodile Središnju Europu nisu imale poseban utjecaj na hidrološki režim na slivu Jadranskog mora u Federaciji BiH.
Vijesti / Flash | 17. 09. 2024. u 11:17 Fena

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Oluje koje su proteklog vikenda pogodile Središnju Europu nisu imale poseban utjecaj na hidrološki režim na slivu Jadranskog mora u Federaciji BiH, doznaje Fena iz Agencije za vodno područje Jadranskog mora Mostar.

Prema prikupljenim podacima, odnosno izmjerenim vrijednostima na hidrološkim postajama na slivu, u proteklom periodu nisu zabilježeni značajniji porasti vodostaja na vodotocima osim blagog povećanja istih.

Na rijeci Neretvi, nizvodno od Mostara, protoke su u kraćem vremenu tijekom vikenda dosegle vrijednosti neznatno veće od srednjih godišnjih vrijednosti, dok na ostalim vodotocima (Buna, Trebižat i dr.) vrijednosti protoka nisu dostigle veličine srednjih godišnjih protoka.

Na meteorološkim postajama koje su u nadležnosti Agencije za vodno područje Jadranskog mora od 1. 9. 2024. godine pa do danas registrirane su oborine u količini od 100 mm do 150 mm, ovisno o lokaciji.

Ta količina oborina nije mogla prouzročiti probleme s poplavama i bujicama.

Prema meteorološkim prognoznim modelima u narednom razdoblju ne očekuju se značajnije oborine tako da se ne očekuje porast vodostaja na vodotocima, istaknuli su iz Agencije za vodno područje Jadranskog mora Mostar.

Kopirati
Drag cursor here to close