Beograd

Kampiranje ispred Vučićevog ureda

Prve od pet noći, koliko planiraju da borave ispred Vučićevog ureda, nije im bilo hladno, jer su, kako kažu za sebe - "gorštaci", a i opremili su se vrećama za spavanje, dušecima na napuhavanje i imaju plinsku peć.
Vijesti / Flash | 11. 02. 2022. u 16:59 Anadolija

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Aktivisti Saveza ekoloških udruženja Srbije, njih pedesetak raspoređenih u desetak šatora, koji su proveli prvu noć u kampu ispred ureda srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića, u centru Beograda, kažu da nisu imali nikakvih problema tijekom noći, a da Vučić kod njih nije dobrodošao, osim ako ne donosi zakon o zabrani istraživanja i eksploatacije litijuma i bora u Srbiji, javlja Anadolija.

Na pitanje da li ih je Vučić posetio jutros, aktivisti su odgovorili da on nije rado viđen gost u kampu, osim ako sa sobom ne donosi potvrdu da je usvojen zakon o zabrani istraživanja i eksploataciji litijuma i bora u Srbiji.

Foto: Anadolija / Razgovori s medijima

Oni naglašavaju da ne žele da Vučić dođe i rukuje se s njima, da ih pita da li im je hladno i da priča da se dogovorio sa žiteljima Jadra, u kome je bila predviđana izgradnja rudnika Rio Tinto, pa da to objavljuje do izbora.

Foto: Anadolija / Kampiranje ispred Vučićevog ureda u Beogradu

Prve od pet noći, koliko planiraju da borave ispred Vučićevog ureda, nije im bilo hladno, jer su, kako kažu za sebe - "gorštaci", a i opremili su se vrećama za spavanje, dušecima na napuhavanje i imaju plinsku peć.

Pošto je ispred šatora postavljena i balirana slama, netko od aktivista uvek dežura pored nje da bi spriječio da se slama zapali od "nekog zalutalog pikavca", jer su, navode, "pravi domaćini, a ne vandali koji su došli nešto da ruše".

Foto: Anadolija / Šatori ispred Vučićevog ureda 

Aktivisti su podsjetili da je vlastima dana i druga mogućnost, odnosno da bude izmenjen o Zakonu o rudarstvu, iz koga je dovoljno izbaciti navode da su litijum i bor od javnog interesa za Srbiju, jer bi na taj način bila spriječena i eksproprijacija zemljišta za koje se pretpostavlja da sadrži jadarit.

Sve dok ne bude tako, kažu aktivisti, rudarske kompanije su u

Foto: Anadolija / Aktivisti ne odustaju

prilici da ucene vlasnike zemlje da njima prodaju svoja imanja, jer će ih u suprotnom, putem eksproprijacije država kupiti za mnogo manje novca od realne cene.

Kopirati
Drag cursor here to close