Evo o čemu se radi
Ovu pogrešku u čišćenju čini gotovo svatko
Tekst članka se nastavlja ispod banera
Većina mojih svakodnevnih poslova čišćenja uključuje krpu od mikrovlakana i bocu s raspršivačem. Brisanje zaprljanih površina u kuhinji ili kupaonici čini se jednostavnim - samo poprskajte par puta i obrišete prljavštinu - ali nedavno sam shvatila da nikada nisam dvaput razmislila o tome kako koristiti te stvari.
Prema riječima profesionalne čistačice Irine Nikiforove, vlasnice Rocketmaids LA, sve ovisi o vrsti sredstva za čišćenje koje koristite i čime nešto čistite, prenosi The Kitchn.
"Neke otopine za čišćenje napravljene su za izravno nanošenje na površinu", kaže ona. Neka sredstva za dezinfekciju, na primjer, treba raspršiti izravno na površinu i ostaviti da odstoje određeno vrijeme prije nego što se obrišu, kaže Nikiforova.
Neke vrste sredstava za čišćenje stakla, poput spreja također treba prvo nanijeti na staklo ili površinu ogledala, a zatim ih obrisati. Sredstvo za čišćenje pećnice također treba prskati izravno u pećnicu.
Ali osim ako u uputama za proizvod izričito nije navedeno da poprskate površinu koju namjeravate očistiti, trebali biste ih prvo nanijeti na krpu za čišćenje, iz nekoliko razloga.
"Primijetila sam da, kada raspršujete otopinu za čišćenje izravno na površinu, neke kapljice mogu pasti na susjedne površine, što može dovesti do neugodnih rezultata", kaže Nikiforova. Na primjer, ako koristite kiselo sredstvo za čišćenje, slučajno ispuštanje na površinu prirodnog kamena može dovesti do oštećenja.
Ili, ako ste ispolirali svoju ploču za kuhanje od nehrđajućeg čelika, a zatim pošpricali višenamjensko sredstvo za čišćenje na radnu ploču, mogli biste ugroziti sjaj koji ste tako teško postigli. Još jedna mana prskanja izravno na površinu: potencijalno biste mogli potrošiti više proizvoda nego što biste potrošili da ste ga prvo jednostavno poprskali na krpu.
"Dakle, osim ako se otopina za čišćenje ne raspršuje izravno na površinu, predlažem da je raspršite na krpu", kaže Nikiforova.