Kvalifikacije za Ligu prvaka

VIDEO | Crvena Zvezda, Lille i Slovan izborili Ligu prvaka

Crvena zvezda nadoknadila je gol zaostatka iz Norveške (1:2) i pobjedom 2:0 izbacila Bodo/Glimt za plasman u grupnu fazu Lige prvaka.
Sport / Nogomet | 28. 08. 2024. u 23:15 Bljesak.info

Srpski prvak u uzvratu na rasprodanoj Marakani poveo je u 26. minuti pogotkom Brune Duartea iz kaznenog udarca.

Gol za prolazak postigao je stoper Uroš Spajić u 59. minuti sjajnim skokom nakon ubačaja iz kuta.

Na ždrijebu u četvrtak Zvezda će biti smještena u trećem potu zajedno s hrvatskim prvakom Dinamom. Od ove sezone nema više skupina, igrat će svi klubovi pod istom tablicom pa će tako svaki klub dobiti po dva suparnika iz svakog od četiri pota.

Zvezdi, europskom prvaku iz 1991. godine, ovo će biti druga sezona zaredom u najjačem europskom natjecanju.

Prošle sezone je završila zadnja u skupini s Manchester Cityjem, Leipzigom i Young Boysima.

Junak prvog ulaska Slovana u najjače klupsko natjecanje je hrvatski napadač Marko Tolić.

Tolić je bio dvostruki strijelac za Slovan u 3-2 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Midtjyllanda što je slovačkom sastavu bilo dovoljno za povijesni uspjeh jer je prva utakmica u Danskoj završila rezultatom 1-1.

Tolić je u 34. minuti doveo Slovan u vodstvo od 1-0 da bi potom Simsir u 41. i Franculino u 50. pogađali za preokret. No, u 81. minuti je Tolić novim golom s ruba kaznenog prostora poravnao na 2-2 da bi Barseghjan pet minuta potom pogodio za završni preokret.

GOLOVI

Lille je ušao u Ligu prvaka usprkos 1-2 porazu na gostovanju kod Slavije u Pragu jer je u prvoj utakmici slavio sa 2-0 na svom terenu.

Zefeiris (5) i Schranz (84) bili su strijelci za Spartu, dok je za Lille pogodio Zhegrova (77).

Ranije u srijedu Ligu prvaka je izborio i hrvatski prvak Dinamo s ukupnih 5-0 protiv azerbajdžanskog Qarabaga.

Ždrijeb novog formata Lige prvaka održat će se u četvrtak u Monte Carlu.

Podsjetimo, ove sezone igrat će se osam utakmica u grupnoj fazi, a prvih osam klubova izborit će osminu finala. Klubovi plasirani od 9. do 24. mjesta će razigravati u play-offu.