Play-Off

RB Salzburg, Young Boys i Sparta Prag prošli u Ligu prvaka

Salzburg je na svom terenu obranio prednost od dva gola (2:0) s kojom je ušao u uzvratnu utakmicu play-offa Lige prvaka protiv kijevskog Dinama.
Sport / Nogomet | 27. 08. 2024. u 23:15 Bljesak.info

Završilo je 1:1 u Salzburgu pa su tako Austrijanci s ukupnih 3:1 osigurali šesti uzastopni nastup u grupnoj fazi natjecanja.

Salzburg je poveo već u 12. minuti utakmice preko Adama Daghima, te je tako bilo jasno da će Kiev veoma teško se vratiti u susret.

Ipak, uspjeli su postići jedan pogodak za poravnanje preko Vladislava Vanata u 29. minuti utakmice, ali više od toga nisu mogli.

Bh. reprezentativac Amar Dedić je za Salzburg odigrao svih 90 minuta. Mogao bi to biti i njegov zadnji nastup za Red Bull, jer su mediji objavili kako će Dedić prijeći u Napoli.

Inače, Austrija će prvi put imati dva predstavnika u grupnoj fazi Lige prvaka, jer je Sturm Graz, kao aktualni prvak svoje zemlje, izravno plasiran.

U drugoj utakmici Sparta Prag je potvrdila prolazak dalje identičnom pobjedom kao u prvom susretu.

Ponovo je Malmo poražen s 2:0, a ukupno rezultat je u dvomeču glasio 4:0.

Zanimljivo je da su prvo poluvrijeme obilježili promašeni jedanaesterci. Veljko Birmančević je pormašio za Spartu, a Anders Christiansen za Malmo, te je ostalo 0:0.

U nastavku Sparta ipak stiže do dva pogotka i to u svega tri minute razmaka.

Pogađali su Lukaš Haraslin s bijele točke i Albion Rrahmani za konačnih 2:0.

U posljednjem susretu Young Boys je izdržao sve nalete Galatasaraya i u finišu uspio čak da dođe do minimalne pobjede od 1:0.

Ukupno u ovom dvomeču švicarski predstavnik je slavio sa 4:2.

Jedini pogodak na utakmici pao je u 87. minuti utakmice kada je debitan Alan Virginius pogodio mrežu Muslere. Virginius je nedavno stigao iz Lillea.

Samo minutu nakon toga vratar Muslera zaradio je izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja.