Propušta li Euro?

Poljaci na mukama, Lewandowski napustio teren nakon 33 minute

Strijelac prvog pogotka iz 12 minute, Karol Swiderski, izašao iz igre u 19. minuti zbog ozljede. No tu nije bio kraj pehu Poljaka jer u 33. minuti se ozljeđuje kapetan i najbolji poljski igrač, Robert Lewandowski.
Sport / Nogomet | 10. 06. 2024. u 23:49 Bljesak.info

I u ponedjeljak su neke reprezentacije, učesnice Eura u Njemačkoj, igrale pripremne utakmice, a među njima i Poljska protiv Turske.

Unatoč pobjedi Poljaka od 2-1 ova utakmica je donijela i dvije zabrinjavajuće vijesti poljskoj reprezentaciji.

Najprije je strijelac prvog pogotka iz 12 minute, Karol Swiderski, izašao iz igre u 19. minuti zbog ozljede. No tu nije bio kraj pehu Poljaka jer u 33. minuti se ozljeđuje kapetan i najbolji poljski igrač, Robert Lewandowski.

Napadač Barcelone osjetio je bolove te nije mogao nastaviti utakmicu zbog čega je ranije izvađen.

Još se ne zna ozbiljnost ozljede, a Poljaci igraju prvu utakmicu s Nizozemskom za šest dana i bio bi to veliki udarac za njih da igraju bez svoga kapetana.

Inače, pored Swiderskog strijelci su bili Baris Alper Yilmaz (77) i Nicola Zalewski (90).

Nizozemska je pak bila uvjerljiva u svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici, svladavši Island 4-0.

Xavi Simons (23); Virgil van Dijk (49), Donyell Malen (79) i Wout Weghorst (90+3) bili su strijelci za Oranje.

Posljednji test uoči Eura imali su i Česi koji su s 2-1 svladali Sjevernu Makedoniju.

Patrick Schick (60, 11m) i Antonin Barak (90+9, 11m) bili su strijelci za Češku, dok je pogodak za Sjevernu Makedoniju postigao Isnik Alimi (65).