Favoriti uspješni

VIDEO I Real Madrid, Sporting i Liverpool pobjedama otvorili Ligu prvaka

U večernjem terminu u prvom kolu Lige prvaka igrali su Bayern - Dinamo (9-2), Real Madrid - Stuttgart (3-1), Milan - Liverpool (1-3) te Sporting - Lille (2-0).
Sport / Nogomet | 17. 09. 2024. u 23:20 Bljesak.info

I dok je zagrebački Dinamo doživio nevjerojatno poniženje na Allianz Areni, pobjede su u Ligi prvaka ubilježili Liverpool, Real Madrid i Sporting.

Fenomenalan meč u prvom kolu Lige prvaka odigrali su AC Milan i Liverpool na San Siru, a na kraju je slavila ekipa Redsa rezultatom 3:1.

Počelo je sjajno za Milaneze. Asistencija Morate, fenomenalan trk Pulišića i rutinska završnica za 1:0 već u trećoj minuti utakmice.

Liverpool se vratio u utakmicu, pogodio je Konate na asistenciju Arnolda za 1:1.

Taj pogodak kao da je dodatno zbunio domaćine pa su gosti iz Liverpoola potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom, tako je Gakpo imao dobru priliku u 29. minuti. Do preokreta je došlo u 42. minuti, a Van Dijk pogodio za 1:2 na asistemciju Tsimikasa.

U drugome dijelu Milan se probudio pokušavao doći do poravnanja, ali bezuspješno. Novo slavlje Redsa uslijedilo je u 67. minuti, Gakpo je sada bio precizan i nije bilo pomoći Rossonerima, to je bilo 3:1 za Liverpool. Pokazalo se da je to i konačni rezultat i zasulžena pobjeda Redsa.

Real Madrid je s 3:1 slavio protiv Stuttgarta, pri čemu u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

Na samom otvaranju drugog dijela, poslije dvadesetak sekundi, Real Madrid dolazi do prednosti preko Mbappea.

Isti igrač je samo dvije minute kasnije ponovo imao šansu kada golman Stuttgarta spašava situaciju.

Do poravnanja je Stuttgart stigao u 68. minuti kada je Deniz Undav lijepo pogodio glavom suprotni kut

Samo 15 minuta kasnije Real Madrid se vraća u vodstvo. Kapetan Luka Modrić, koji je nešto ranije ušao u igru, uputio je sjajan ubačaj iz kuta, a Antonio Rudiger pogađa za 2:1.

Utakmica je zaključena u petoj minuti nadoknade. Rezervist Endrick je na debiju u Ligi prvaka povukao kontru, imao je Viniciusa i Mbappea na stranama, ali se odlučio sam završiti akciju.

Šutirao je s velike udaljenosti, Nuebel nije dobro reagirao i lopta je završila u mreži. Sjajan debi za 18-godišnjeg Endricka.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović upisao je debi u Ligi prvaka ušavši u 75. minuti umjesto Millota.

Odigrana je i utakmica Sportinga i Lillea u prvom kolu, a slavila je portugalska ekipa rezultatom 2:0.

Goste je načeo odlični Gyokeres u 38. minuti, postigavši novi gol u dresu Sportinga za 1:0.

Potpune nade Lille pale su u 40. minuti kada je Gomes dobio drugi žuti karton, što je značilo i isključenje.

Igrača više Sporting koristi u 65. minuti, Debast na asistenciju Braganca pogađa za konačnih 2:0.