Nastupili na dva turnira

Nove medalje za Karate klub Bjelopoljac

Predstavnici Karate kluba Bjelopoljac su osvojili devet medalja na dva turnira. Tri zlatne, četiri srebrne i dvije brončane.
Sport / Ostali sportovi | 20. 05. 2024. u 01:42 Bljesak.info

Članovi Karate kluba Bjelopoljac nastavljaju osvajati medalje. Proteklog vikenda oni su nastupali na turnirima u Sarajevu i Mostaru.

U Sarajevu je održan 23. po redu Internacionalni karate turnir "Novi Grad Sarajevo 2024", dok je Karate klub Student organizirao "Kup prijateljstva Mostar".

Na pomenutim turnirima, predstavnici Karate kluba Bjelopoljac su osvojili devet medalja. Tri zlatne, četiri srebrne i dvije brončane. Najbolji pojedinac u ekipi je bio Dinn Kevro s osvojena dva zlata u katama šampioni + 11 godina. Zlato i srebro je osvojila Lejla Begić u katama. Juniori i kadeti Harun Šoše i Džanin Šahinagić su u borbama bili drugi u plasmanu.

Do brončanih medalja su stigli Amin i Amar Kurtović, dok je Admel Kurtović dohvatio srebro u katama. Naredno veliko takmičenje pred klubom je početkom lipnja u Splitu.