Danci idu na Nijemce

Slovenija ostala bez finala u dramatičnom finišu susreta

U finalu olimpijskog turnira rukometaša igrat će Danska i Njemačka. Danci su u polufinalu pobijedili Sloveniju sa 31-30,dok su Nijemci bili bolji od Španjolske sa 25-24.
Sport / Rukomet | 10. 08. 2024. u 00:15 Bljesak.info

Danska je protiv Slovenije vodila od prve do posljednje minute, u pojedinim trenucima i sa šest razlike, no Slovenija je polako smanjivala zaostatak i minutu prije kraja stigla na samo gol zaostatka (30-31).

Danci su u idućem napadu izborili sedmerac kojeg Mikael Hansen nije realizirao i Slovenija je dobila 15 sekundi za moguće izjednačenje i produžetak.

Aleks Vlah je zaustavljen prekršajem, Slovenci su tražili sedmerac, no suci su dosudili deveterac iz kojeg Borut Mačkovšek nije uspio zabiti s istekom vremena.

Dansku su do pobjede predvodili Magnus Landin Jacobsen sa šest, te Lukas Jorgensen i Mikkel Hansen sa po pet golova, dok su na slovenskoj strani najefikasniji bili Aleksa Vlah i Dean Bombač sa po sedam golova.

Danska je do sada samo jednom osvojila olimpijsko zlato, 2016. u Rio de Janeiru, dok je u Tokiju bila druga.