Poručila mu da se pazi 'kompanjona'

Miljanović Zubac poručila Nešiću: Ovdje žive divni ljudi, neće vam nitko ništa

Nešiću je poručila kako mu neće nitko ništa ''ako neće oni njegovi kompanjoni što je s njima pravio dealove'', a o tom, navodi, drugom prilikom.
Vijesti / Flash | 10. 09. 2024. u 12:37 Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

''I ja sam doživjela presretanje automobilom i nisam dramila i išla iz Sarajeva u Banja Luku, kao što je on i sve obavijestio o tome. Gospodine Nešiću ovdje žive divni ljudi'', rekla je novinarka Nataša Miljanović Zubac gostujući u Bljesak live podcastu komentirajući institucionalni kriminal u našoj državi.

Nešiću je poručila kako mu neće nitko ništa ''ako neće oni njegovi kompanjoni što je s njima pravio dealove'', a o tom, navodi, drugom prilikom.

Nataša Miljanović Zubac u podcastu je govorila o kriminalu u graničnoj službi, posebno na dijelu Hercegovine, te tko je kriv za takvo stanje, spominjući i brojna imena, a ispričala je i svoju životnu priču te kako je zapravo i krenula u obračun s Graničnom policijom i kriminalom. Govorila je i o prijetnjama koje dobiva neprestano, a posljednja je bila prije samo nekoliko dana.

Kako je počeo ''Natašin rat''

''Smatram da moramo pročistiti sigurnosne institucije, ali imam ulogu da pokušam s onima koji hoće, znaju, smiju i mogu, da čistimo sigurnosne institucije. Kriminala je bilo i bit će, ali ja sam objavila rat institucionalnom kartelu u BiH. On je toliko jak i umrežen, i ne znam koliko su naši sugrađani svjesni, koliko je on 'proširen''', rekla je Zubac objašnjavajući kako je počeo njen ''rat''.

Kaže da je 2006. godine njen muž, koji je bio granični policajac trebao napredovati, protiv čega je ona bila jer u novinarskom radu je vidjela i znala što je Granična policija i čime se bavi.

''Uđe moj Ranko gdje je ušao, jedva je preživio 2007., pokušavali su da ga vrbuju, 2008. godine vidim promjene na mom suprugu. Ne bi ulazila u zonu privatnih stvari ali sam shvatila da se nešto događa, nisam uspjela da prodrem do njega da kaže šta se krije. Naravno da sam istraživala i gledala šta mi je suprugu i da vidim zašto je u kontaktu s damama iz određenog miljea. Tadašnji komandir u Graničnoj policiji, pozvala sam ga na kavu i pitala ga bavi li se moj muž kriminalom. On nije potvrdio ni negirao, uglavnom 11 godine koju bih prespavala i zaboravila, Ranku kome nađem tajni telefon u julu, gdje sam našla brojeve ljudi umreženih u šverc cigareta itd. to sam ispitala'', kaže ova novinarka govoreći da joj je muž priznao sve i od tog momenta do Rankove smrti mnogo su pričali tražili rješenja za probleme u kojima je bio njen muž.

''Mnogo mi je rekao, volila bi da je otišao u zatvor nego izvršio samoubojstvo, na kraju je rekao da su ga izdale su kolege. Ralje u koje su umreženi, on je bio mrvica toga, ali bio je dobar i častan čovjek i nije mogao nositi to na ramenima. Ne znam je li bio ucijenjen ili ne, ne znam jesu li se takve stvari događale ali rekao m je da su ga izdale kolege, rekao mi je kompletnu šemu šverca u Hercegovini koje su povezane s Crnom Gorom, ali ću da kažem za koga mi je rekao to su tadašnji direktor Vinko Dumančić i Žarko Laketa, i spominjat ću ga da završi to što imamo. Nemam ličan odnos prema tome, tada mi je to rekao, izvrši samoubojstvo, ostavi mi štotšta u amanet napisano i rečeno'', priča Zubac, koja je sedam dana nakon muževe smrti dostavila je popis ''sumnjivih'' imena policiji u Trebinju.

Njoj se, kako kaže, nakon suprugove smrti počelo prebacivati što je progovorila tek tada. No kaže kako ona nije znala što joj je suprug radio, sumnjala je, a novac koji se spominje i na što ga je trošio kaže da ne zna, ali zna da je njen suprug imao mnogo kredita koje je ostavio njoj i djeci da vraćaju.

Uhićenje i oslobađanje pripadnika GP

''Nije on bio Žarko Laketa, ni Dumančić, ni kao Zoran Galić, kao Nenad Nešić, to je bio jedan policajac, bio je mlad, kliznuo, navučen je. On je svoje grijehe oprao tako što ga nema među nama. A brzo nakon toga slijedi akcija Grand hapse se Rankove kolege, ok nije to što treba, ali barem neka satisfakcija jer hoću da nastavim rad. Kasnije će oni bit pušteni, pomoći će im oni koji su ih uvezali. Dosta priča sam radila i o hapšenju i imenima, ja sam to rekla, ti likovi koji su uhićeni, vraćaju se sve im je plaćeno, gotovo kao da su heroji, eto tako su se vratili'', kaže dodajući da je tada na čelo Granične policije došao Zoran Galić.

''Ja odlučujem da se zakažem jer imam nešto da kažem. Odlazim u GP tada je Laketa bio pomoćnik, ali tog dana nije bio. No bilo ih je bilo 5-6 koji su zaprepašteno slušali jednu ženu koja im je rekla sve što ima reći u Graničnoj policiji. Tada me saslušava SIPA i kažu da je preneseno sve Laketi što sam rekla. Onda dolazi tužiteljstvo pozivaju me na saslušanje 2014. godine, tad asu me otac i dva maloljetna sina čikelai tri ipo sata. Ja samo želim da prijavim pa ti istražuj, a oni mene ispituju, gdje su pare, na što su trošene...'', kaže Zubac, koja je dovorila u svojstvu dvjedoka, a osjećala se kao krivac.

No uskoro, početkom 2015. godine dodaje, Božo Mihajlović zatvara predmet, jer nema dovoljno dokaza.
Kaže kako smo u Trebinju imali priliku vidjeti uhićenje visopozicioniranog pripadnika Granične policije Blagoja Milovića.

''To je signal za Graničnu policiju kojeg sam ja davno uključila, kada sam i 2014., interesantno, baš Zoranu Galiću prijavila prekogranični šverc narkotika i duhana. Dostavila sam mu podatke do kojih sam došla'', kaže vidjeli smo što se dogodilo Zoranu Galiću, kojeg smatra uništiteljem Granične policije.

Spomenula je i da je ukazala na rad direktora Policije RS Sinišu Kostreševića, te smatra da se tužitelji trebaju pozabaviti i njime i ministrom sigurnosti BiH Nenadom Nešićem. Pozvala je državne i županijske tužitelje da rade svoj posao, jer navodi posao novinara je da ukaže a na njima je ostalo.

O čemu je još govorila pogledajte u podcastu:

 

Kopirati
Drag cursor here to close