EURO 2024

Portugal siguran za tri boda protiv Turske

Do kraja utakmice Portugalci su kontrolirali situaciju na terenu, za razliku od ljudi iz osiguranja, kojima su fanovi Cristiana Ronalda nekoliko puta pobjegli pa je utakmica prekinuta u dva - tri navrata.
Sport / Nogomet | 22. 06. 2024. u 20:33 Bljesak.info

Portugal je treća selekcija koja je na maksimalnih šest bodova nakon dvije odigrane utakmice. Iako su Turci nudili optimizam u solidnim količinama, vrlo brzo su naletjeli na zid. Nakon pola sata su gubili 0:2 i povratak je bio nemoguć. Pogotovo jer je Montela na klupi ostavio Gülera i Yildiza.

Od početka utakmice Portugal je krenuo jako. U prvih dvadesetak minuta vidjeli smo inicijativu Portugala, ali onih velikih prilika nije bilo. Oprobali su i Turci nešto uraditi, Ayhan je poslao sjajnu dijagonalu za Celika, čiji ubačaj je uhvatio Aktürkoğlu, ali ga nije uspio pospremiti u mrežu. I onda su kola Turske reprezentacije polako krenula nizbrdo.

Leao je na lijevoj strani proigrao Mendesa, uz mali dodir Kökcüa lopta je stigla do Bernarda Silve, on je neumoljiv. Fernandes je iz voleja zaprijetio, prije nego što će doći jedan lijepi poklon za njegovu reprezentacije. Akaydin je odlučio vratiti loptu za Bayindir, onako baš u okvir gola, iako je golman bio van. Bayindir je pokušao stići loptu, bilo je kasno.

Do poluvremena je Turska dva puta zaprijetila, Aktürkoğlu nakon driblinga šutira, Costa brani. U 41. minuti Turci su presingom osvojili visoko loptu, prema golu se sjurio Kökcü čiji udarac Costa ponovno brani. Turci su u nastavku pokušali s nešto više rizika, za što su kažnjeni u 55. minuti.

Nisu uspjeli napraviti offside, ostali su Ronaldo i Bruno Fernandes, prvi je asistirao, drugi je bio strijelac. Do kraja utakmice Portugalci su kontrolirali situaciju na terenu, za razliku od ljudi iz osiguranja, kojima su fanovi Cristiana Ronalda nekoliko puta pobjegli pa je utakmica prekinuta u dva - tri navrata.