Druga Bundesliga

St. Pauli prvak Zweite, prekid utakmice u Rostocku, navijači palili stolice

Gostujućom pobjedom 2-1 protiv Wehena, nogometaši St. Paulija potvrdili su prvo mjesto na ljestvici druge njemačke lige i plasman u Bundesligu, dok se Osnabruecku na putu u niži rang pridružila i Hansa Rostock.
Sport / Nogomet | 19. 05. 2024. u 22:30 Bljesak.info

St. Pauli je već ranije osigurao promociju, a u zadnjem kolu je potvrdio i titulu prvaka 2. Bundeslige.

Franko Kovačević doveo je Wehen u vodstvo u 10. minuti, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat golovima Andreasa Albersa (51) i Danela Sinanija (82).

Wehenu su u ovom susretu trebali bodovi kako bi se kroz play-off borili za drugoligaški ostanak.

No, usprkos porazu momčad iz Wiesbadena je zadržala 16. poziciju s bodom više od Hanse Rostock koja je kod kuće izgubila od Paderborna sa 1-2 i seli u niži rang.

Utakmica u Rostocku je prekinuta u 89. minuti nakon što su domaći navijači zapalili dio sjedalica, te zasuli teren bakljama. Prekid je trajao više od 20 minuta, no susret je ipak nekako priveden kraju.

Počelo je sjajno za domaćine, Nils Froling je doveo Hansu u vodstvo u 48. minuti, no gosti su u završnici okrenuli rezultat.

Izjednačio je Felix Platte u 72. minuti, a pobjedu gostima donio je Adriano Grimaldi u 87. minuti.

Elversberg je kod kuće izgubio 0-3 od Karlsruhea.

Za goste su zabili Budu Zivzivadze (52), Philip Heise (56) i Lars Stindl (79).

Kaiserslautern je s uvjerljivih 5-0 porazio Eintracht Braunschweig.

Plasman u elitni razred njemačkog nogometa izborili su St. Pauli i Holstein Kiel, dok u niži rang sele Hansa i Osnabrueck. Umjesto njih u Zweitu dolaze SSV Ulm i Preußen Münster.

Fortuna Dusseldorf će razigravati za plasman u Bundesligu s Bochumom, dok će Wehen igrati protiv Jahn Regensburga za ostanak u drugom razredu.